BATIŞEHİR ŞUBESİ

YABANCILARA TÜRKÇE EĞİTİMİ

Türkçe Kursları “Başlangıç Seviyesi”, “Orta Seviye” ve “İleri Seviye” olmak üzere üç seviyeden oluşmaktadır. Türkiye’de oturma izni bulunan veya öğrenim süresi kadar Türkiye’de kalacak vize süresine sahip olan her yabancı kurslarımıza katılabilir. Kursa kaydolan öğrencilerin önce seviye belirleme sınavıyla seviyeleri belirlenir. Seviye belirleme sınavında aldıkları puanlara göre İlk Seviye (a1 kuru veya a2 kuru), Orta Seviye (b1 kuru veya b2 kuru) İleri Seviye (c1 kuru veya c2 kuru) sınıflarına yerleştirilir. İlk seviye a1 ve a2 kuru , orta seviye b1 ve b2 kuru, ileri sebiye ise c1 ve c2 kurundan olmak üzere toplam 6 kurdan oluşmaktadır.

Türkçe kursunun süresi:

Türkçe kursu 6 kurdan oluşmaktadır.

Öğrenciler için, her seviyede anlama, dinleme, okuma, anlatma, konuşma, yazma becerilerini geliştirecek bir yöntem uygulanır; bu beceriler seviyeye göre dil bilgileriyle pekiştirilir. Türkçe dersinin amacı öğrencilere günlük hayatta kullanabilecekleri durumları ve bunlar için gerekli yapıları, sözcük ve ifadeleri öğretmektir. Bu amaçla; derslerimizi öğrencilerimizin hem dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini, hem de dilbilgisi, sözcük bilgisi ve çeşitli aktivite ve çalışmaları kullanarak en iyi şekilde öğrenmeleri için oluşturduk.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurs bitirme sertifikası verilmektedir.

Türkçe Programı kursumuz Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır.

Türkiye’de oturma hakkı bulunan her yabancı kurslara katılabilir. Yurt dışından katılımcılar “davetiye” alarak öğrenci vizesi alabilirler ve bu vize ile 12 aya kadar Türkiye’de bu vize ile ikamet edebilirler. Öğrenci vizesi almak isteyen adaylar mutlaka kendi ülkelerindeki Türk konsolosluğuna başvuru yapmalıdırlar. Kursa kaydolan öğrenciler, önce seviye belirleme sınavına alınır, bu sınavda aldıkları puanlara göre İlk Seviye, Orta Seviye ve İleri Seviye sınıflarına yerleştirilir.

Detaylı Bilgi İçin Alttaki İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

ADRES      :Göztepe Mah.  Batışehir sitesi F Blok No:28 Giriş Dükkan / 4 Batışehir

TELEFON : 0212 824 03 78

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?