logo

Genel Merkez

Mimar Sinan Mahallesi Davutpaşa Caddesi No:1 Esenler / İstanbul

Esenler İngilizce Kursu

Genel İngilizce Kursu | DİL Time Genel İngilizce kurslarında verilen eğitim programları, öğrencilerin kendilerini akıcı şekilde ifade etmelerine ve zorlanmadan…

Genel İngilizce Kursu | DİL Time

Genel İngilizce kurslarında verilen eğitim programları, öğrencilerin kendilerini akıcı şekilde ifade etmelerine ve zorlanmadan en temel şekilde İngilizce konuşmasına imkan sağlamaktadır. Dil kurslarında hangi programda eğitim alınacaksa ilk olarak bireyin Genel İngilizce seviyesi bazı testlerle ortaya çıkartılır ve eğitimin planlanması bu sonuçlara göre yapılmaktadır.

Genel İngilizce Nedir?

Genel İngilizce; tüm dünyada geçerli 6 kurluk (Beginner, Elemantary, Pre Intermediate, Intermediate, Upper Intermediate ve Advanced) programdan oluşan ve bireylerin genel amaçlı İngilizce öğrenmesine olanak sağlayan eğitim programıdır. Tamamlanan eğitimlerin sonunda bireyler kendilerini günlük hayatta kolayca ifade edebilmektedir. Dil Time Dil Okulları’nda Genel İngilizce kursları konuşma üzerine odaklıdır. Dilin bütün özellikleri gramer, konuşma, dinleme ve okuma derslerinde en etkili şekilde öğretilmektedir.

Dil Time Genel İngilizce Kursu

İlk kez İngilizce eğitimi alacak olan ya da daha önce almış olmasına rağmen bir türlü istediği seviyeye çıkamayan her birey Genel İngilizce kurslarına katılabilmektedir. Tabi burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu eğitim verecek kurumun iyi seçilmiş olmasıdır. Sadece gramer ve kelime ezberleme tekniği ile İngilizce öğrenmek mümkün değildir. Bu tarz ders programlarını uygulayan kurumlardan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Dil Time Dil Okulları, sadece gramer, reading ve writing konuları üzerinde değil aynı zamanda speaking ve listening eğitimlerinin bir bütün şekilde verildiği yaklaşımı desteklemektedir.

Genel İngilizce Eğitim Programlarıma Kimler Katılabilir?

Temelden İngilizce öğrenmek ve geliştirmek isteyenler,

Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi tarafından desteklenen 6 kurluk İngilizce eğitimine tam olarak hakim olmak isteyenler,

Üniversite eğitimine yurt dışında devam etmek isteyenler,

Uluslararası İngilizce sınavlarından ( TOEFLIELTS, TOEIC, GMAT, PTE) başarılı olmak isteyenler

Türkiye’de uygulanan YDS, YÖKDİL, YKS DİL sınavlarında geçer not elde etmek isteyenler,

İş İngilizcesi ve Kurumsal İngilizce Eğitimleri öncesinde iyi bir yabancı dil zemini oluşturmak isteyenler,

Konuşma odaklı İngilizce öğrenmek isteyenler…

Genel İngilizce Konuları Nelerdir?

İngilizce kursları içeriğinde verilen eğitimlerde temelden zirveye kadar bütün konular teker teker ele alınır. İngilizce sayılar, cümle yapıları, sıfatlar, zamanlar vs. bütün teknik ve detaylarıyla beraber öğrencilere aktarılmaktadır.

Nasıl Gramer Çalışmalıyız?

Genel İngilizce kurslarında 6 kurluk eğitim A1’den başlayıp C2 seviyesine kadar kademe kademe öğrenilmelidir. Her seviyenin gramer, reading, writing, speaking ve listening becerileri belirli bir düzeye getirildikten sonra bir sonraki kura geçilmelidir.

Genel İngilizce Seviyeleri | Hangi Seviyede Ne Kadar İngilizce Konuşulur?

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere Dil Time Genel İngilizce Kursları, tüm dünyada kabul gören 6 kurluk eğitim sistemi üzerinden programlanmaktadır. Peki, Genel İngilizce eğitiminde yer alan seviyeler hangileridir? Hangi kurda ne kadar İngilizce konuşulabilmektedir?

1. Beginner (A1) Seviyesi

Genel İngilizce eğitiminin ilk seviyesidir. Henüz alışma aşamasında olan öğrenciler en basit yapıda İngilizce konuşabilir, okuyabilir ve yazabilir.

2. Elementary (A2)

İngilizce eğitiminde temel bilgilere sahip olunan aşamadır. Eğitimi başarılı şekilde tamamlayan öğrenciler basit konular çerçevesinde İngilizce konuşup yazabilmektedir.

3. Pre Intermediate (B1)

Günlük konularla ilgili geniş bir bilgiye sahip olan öğrenciler, ana dili İngilizce olan kişilerle rahatlıkla belli konular etrafında İngilizce konuşabilmektedir.

4. Intermediate (B2)

Orta seviye olarak bilinen Intermediate, ana dili İngilizce olan bireyler ile akıcı şekilde İngilizcenin konuşulduğu seviyedir. Diğer seviyelerde zorlanılan karmaşık cümle yapıları burada kolayca yazılıp okunabilmektedir. Bir nevi B2 seviyesinde olan öğrenciler “İngilizce biliyorum” diyebilmektedir.

5. Upper Intermediate (C1)

Orta düzeyin son aşaması olarak bilinen Upper Intermediate, İngilizcenin iyi seviyede konuşulduğu aşamadır. İnsanlar bu kurdan başarılı şekilde mezun oldukları zaman istediği her konuda rahatlıkla İngilizce konuşma gerçekleştirebilir, karmaşık yazıları okuyabilir ve yazabilir. İngilizce yayın yapan televizyonları ve Youtube kanallarını rahatlıkla takip edebilir.

6. Advanced (C2)

İngilizceyi iyi derece okuyan, yazabilen ve konuşabilen bireyler, Advanced seviyesini tamamlamasının ardından ana dili İngilizce olan bireylerle her konuda tartışmalar gerçekleştirebilir ve rahatlıkla iletişim kurabilir. Farklı aksanların yanı sıra kullanılan deyimleri zorlanmadan anlayabilir, resmi dili İngilizce olan ülkelerde rahatlıkla yaşayabilir.

Advanced seviyesinde başarılı olan öğrenciler TOEFL, IELTS, YDS, YOKDİL, TOEİC gibi ulusal uluslararası sınavlarda yüksek puanlar elde edebilir.

Neden Dil Time Genel İngilizce Kursları Tercih Edilmeli?

Dil Time Genel İngilizce eğitim programları hepsi alanında uzman Türk ve yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir.

İngilizce dilinin tüm aşamaları ve işlevlerinin doğru ve etkili kullanımı adayların hepsine sistemli – kalıcı şekilde öğretilir.

Dil okulunda, tüm dünyada kabul gören 6 kurluk interaktif öğretim modeli uygulanmaktadır.

Alınacak her kurs 120 ders saatinden oluşmaktadır.

6 kur alan öğrencilere toplamda 720 ders saati tamamlamaktadır.

Derslerin %80’den fazlası konuşma ağırlıklıdır.

Konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin aynı seviyede gelişmesi sağlanmaktadır.

Dil okulunda yer alan öğretmenler tecrübeli, diplomalı ve sertifikalıdır.

Ömür boyu ücretsiz konuşma sınıfı, Gramer sınıfı, Kütüphane desteği ve yurt dışı eğitim danışmanlığı sağlanmaktadır.

%100 başarı garantisi verilmektedir.

%70 ortalamayı tutturan her öğrenci bir üst kademeye geçmeye hak kazanmaktadır.

%10’dan fazla devamsızlığı olmayan bütün ödevlerini yapıp sınavlara girmesine rağmen yine de başarı sağlayamayan öğrencilere Ücretsiz KUR imkanı sağlanmaktadır.

Genel İngilizce Seviye Belirleme Sınavı” sonucunda aynı seviyede olan öğrenciler benzer sınıflara yerleştirilmektedir.

Sınıflar en fazla 10-12 kişiden oluşmaktadır.

Dil Time Genel İngilizce Eğitim Programları

En iyi İngilizce kursları arasında zirvede yer alan Dil Time Dil Okulları’nda farklı türde eğitim programları yer almaktadır. Bunlar arasında İngilizce özel ders, Sınıf içi genel İngilizce kursu, çocuklar için İngilizce kursları ve online İngilizce kursları önemli yer tutmaktadır.

İngilizce Özel Ders Eğitimi: Dil Time İngilizce kurslarında öğrencilerin öğretmenden birebir eğitim aldığı Özel İngilizce kursları yer almaktadır. Öğretmen tek bir öğrenciye odaklandığı için, eksik bölgeleri ve yoğunlaşması gereken konuları çok iyi analiz edip ona uygun eğitim programı oluşturabilmektedir.

Sınıf içi İngilizce Eğitimi: Bu eğitim programına öğrenciler yerleştirilmeden önce “Seviye Tespit Sınavı”           uygulanır. Sınıfların mevcudu en fazla 12 kişiden oluşmaktadır.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu: Junior İngilizce eğitim programlarının amacı, ilköğretim düzeyinde eğitim görmekte olan 7-11 ve 11-15 yaş aralığındaki çocukların temel düzeyden itibaren öğrenmesini sağlamaktır. Ders veren eğitmenlerin hepsi çocuk İngilizce eğitiminde uzmandır.

Online İngilizce Kursu: Sınıf ya da kampüs ortamını tercih etmeyen bireyler için Dil Time Yabancı Dil Okulları bünyesinde 7/24 ders alabileceğiniz uzaktan İngilizce eğitimleri verilmektedir. İnternetin olduğu herhangi bir yerden istediğiniz zaman online İngilizce kursu ile derslerini alabilirsiniz. Bu program sayesinde ana dili İngilizce olan öğretmenlerde istediğiniz kadar konuşabilirsiniz.

Dil Time Genel İngilizce Kursu Eğitim Kitapları

Bütün Dil Time Dil Okulları’nda modern dil öğretim yaklaşımları doğrultusunda sözlü ve yazılı iletişim kurma becerilerinin geliştirilmesi ön planda tutulurken, hem faydası kanıtlanmış geleneksel hem de modern yaklaşımlarla öğrencilerin okuduğunu anlama yetilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Bu yüzden bütünüyle kendi bünyesinde hazırlanan “Timeless” İngilizce eğitim kitapları kullanılmaktadır. Timeless serisiOrtak Avrupa Dil Müfredatını kapsayacak şekilde Türk öğrencilerin ihtiyaç ve isteklerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Kayıt yaptıran her öğrenciye Timeless eğitim kitapları Ücretsiz olarak verilmektedir.

Dil Time İngilizce Kursu Fiyatları

Yabancı dil öğrenmek için araştırma yapan bireylerin en çok merak ettiği konuların başında İngilizce Kurs fiyatları gelmektedir. İlk aşamada herhangi bir fiyat belirtmek maalesef mümkün değil çünkü bireylerin kur satın almadan önce Genel İngilizce Seviye Tespit Sınavları ile bilgileri ölçülmekte ve buna göre eğitim programı hazırlanmaktadır. Bir nevi seviyenize göre belirlenen eğitim programlarının fiyatları farklılık gösterecektir. Seviye tespit sınavlarının buradaki en büyük faydası eğer belirli bir İngilizce bilgisine sahipseniz, boş yere ilk kurlara para vermenizin önüne geçmesidir.

Dil Time Dil Okulları’nda yer alan Genel İngilizce kurs fiyatlarının yanı sıra İş İngilizcesi, İngilizce Özel Ders, Kurumsal İngilizce eğitimi, Çocuklar için İngilizce kursları ve Online İngilizce kursları ile ilgili fiyat bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bunun için Dil Time Dil Okulları web sitesini ziyaret edebilir aynı zamanda 
0216 695 15 15 numaralı çağrı merkezi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Genel İngilizce Kursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yazımızın bu bölümünde sizler için Genel İngilizce kursu hakkında sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bir araya getirdik.

1. Genel İngilizce kurslarını kimler verir?

Kurslar alanında uzman, tecrübeli ve sertifikalı Türk ve yabancı eğitmenler tarafından verilir.

2. Uzaktan İngilizce Eğitim hizmeti var mı?

Dİl Time Dil Okulları’nda Genel İngilizce kursu başta olmak üzere diğer birçok eğitimde de uzaktan eğitim verilmektedir.

3.Genel İngilizce Eğitimi ne işe yarar?

Genel İngilizce eğitimi, günlük İngilizce konuşmak ve ileri seviyede (akademik) İngilizce bilgisine sahip olmak için mutlaka alınması gereken programların bütünüdür.